گزارش خبرگزاری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تبریز در خصوص طراحی و ساخت خط تولید پلت سوختی و زغال
گزارش خبرگزاری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تبریز در خصوص طراحی و ساخت خط تولید پلت سوختی و زغال

 

به همت دانشجویان کارآفرین شرکت مستقر در مرکز رشد و فناوری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان انجام شد:

مصاحبه با مهندس حامد آقایی، مدیر عامل شرکت سازنده خط تولید تمام اتوماتیک تولید پلت سوختی

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با تلاش کارشناسان شرکت آدلیم توان اوراسیا، مستقر در مرکز رشد فناوریهای دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، خط تولید تمام اتوماتیک ویژه تولید پلت سوختی، طراحی، اجرا و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. مهندس حامد آقایی دانش آموخته دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در رشته کارشناسی برق قدرت و مدیر عامل شرکت مذکور در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه در خصوص فعالیت‌های این شرکت و دستگاه تولید پلت سوختی گفت: شرکت آدلیم توان اوراسیا (آتا) در اسفند ماه سال 1397 در تبریز تاسیس و در فروردین سال 1398 با کسب مقام برتر جشنواره شتاب با ارائه طرح "مزرعه هوشمند" در مرکز رشد دانشگاه شهید مدنی آذربایجان مستقر شد.
وی افزود: محصولات تولیدی شرکت تا سال 1400 عبارتند از : سیستم کنترلر گلخانه هوشمند ، طراحی و ساخت دستگاه دیمر دیجیتال قابل اتصال به میکرو و پی­ال­سی ، طراحی و ساخت سیستم کنترلر مرغداری هوشمند، طراحی و ساخت دستگاه ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) ، طراحی و ساخت کنترلر هوشمند و دستگاه برداشت نخود و عدس.
 وی با اشاره به تلاش وافر تیمی در انجام کارهای مختلف تحقیقاتی و اجرایی این شرکت ضمن تقدیر و تشکر از مشارکت فعال آقایان علی اسدپور دانشجوی رشته برق و علی کامرانی دانشجوی رشته زبان انگلیسی دانشگاه در خصوص ساخت این دستگاه و محصول تولیدی آن گفت: ماده اولیه این خط تولید ، ضایعات کوره های زغال سنتی است (خاکه) که با قیمتی خیلی ناچیز و بدون محدودیت تامین ماده اولیه در دسترس است. با اضافه کردن فرمول مختص این شرکت ، محصول نهایی پلت سوختی تولید می­شود که در کشور همسایه ترکیه به عنوان ماده سوختی مورد استفاده وسیع قرار میگیرد. همچنین از این دستگاه میتوان جهت تولید زغال صنعتی استفاده کرد.

 

آقایی، طراحی و تولید دستگاه فوق با بهره گیری از تکنولوژی کشور آلمان، استهلاک بسیار ناچیز، و عدم آلودگی محیط زیست را از مزایای دستگاه فوق برشمرد و گفت: راندمان تولید محصول در دستگاه فوق ۹۰ درصد است و معمولاً از هزار کیلوگرم به طور معمول ۹۰۰ کیلوگرم زغال‌ صنعتی برداشت می‌شود و ضایعات ایجاد شده، مجدداً وارد چرخه تولید می‌شود که در مقایسه با دستگاههای مشابه خارجی، از راندمان بسیار بالایی برخوردار می‌باشد. در واقع انرژی تولید شده حاصل از سوختن محصول تولیدی فوق، در مقایسه با محصولات مشابه، از راندمان انرژی بسیار بالا و بینظیری برخورداراست.
 وی ادامه داد: مزیت دیگر  این خط تولید نسبت به خط تولید های دیگر ، توان تولید دستگاه است. بطوریکه خط تولید های متفرقه نهایتا روزی توان تولید 150 کیلو زغال صنعتی با بکار گرفتن 5 نفر نیروی کار در هر شیفت کاری را دارا هستند ، در دستگاه طراحی شده توسط شرکت آدلیم توان اوراسیا ، توان تولید 300 کیلو در هر ساعت کاری ، یعنی حدود 3 تن با بکارگیری 2 نفر نیروی کار در هر شیفت کاری را داراست که تفاوت فوق العاده چشم گیری است. علت این اختلاف، بکارگیری روش های نوین مهندسی در عرصه برق، مکانیک و اتوماسیون صنعتی می باشد، بطوریکه خط تولید مذکور توسط پی ال سی به طور کاملا اتوماتیک کار میکند.
خط تولید مذکور میتواند به عنوان منبع درامد قابل تامل و سرمایه گذاری باشد ، به طوریکه شرکتمان با بکارگیری این خط تولید ، کارگاه تولیدی خود را در کوی صنعتی توحید کلانشهر تبریز استارت زده است.

 

مدیر عامل شرکت آدلیم توان اوراسیا، اخذ سفارش ساخت و راه اندازی خط تولیدبرای کارآفرینان عزیز کشورمان و همچنیناحداث کارگاه تولید لوازم خانگی در راستای افزایش تولید در کشورمان را از اهداف توسعه ای این شرکت معرفی کرد و یادآور شد:

 

به لطف ایزد منان توانسته ایم در مدت یک ماه ، تعداد 4 عدد خط تولید سفارش بگیریم. با راه اندازی کارگاه تولیدی و کارگاه ساخت دستگاه آلات ، توانسته ایم برای 8 نفر از فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه شهید مدنی اشتغال زایی کنیم که از این بابت خداوند را شاکریم.

منابع :

لینک خبر

لینک های مفید
راه های ارتباطی

شماره تماس :‌09904941535

ایمیل : info@adlimtavan.com

آدرس : تبریز ، چهارراه خطیب ، خیابان ورزش ، مرکز رشد دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

درباره شرکت آدلیم توان اوراسیا

شرکت آدلیم توان اوراسیا ( آتا ) با شماره ثبت 48134 با مسئولیت محدود از سال 1397 فعالیت خود را در عرصه صنعت برق ، الکترونیک ، اتوماسیون صنعتی و تابلوبرق های صنعتی آغاز نموده است.